Inspiratedd

Психологія, стосунки, саморозвиток


Як підвищити самооцінку? Мій досвід та поради

Я була дуже невпевнена в собі.
Годинами сиділа перед дзеркалом і вишукувала, що в мені не так. Сьогодні підборіддя, завтра ніс, післязавтра плечі, а після післязавтра – все разом. І так рік за роком.
Бажання всім подобатися і бути ідеальною привело мене до постійних порівнянь себе з іншими та надмірної критики. Страх бути відкинутою теж сприяв самокопанню. Я розуміла, що це все неправильно, але не могла позбутися зайвих думок щодо своєї зовнішності. Вийти з такого деструктивного стану мені допоміг мій характер дослідника. Люблю вивчати, аналізувати і по-всякому мізкувати.

Перше, що я зробила – це створила дошку в Пінтерест, куди додала фото відомих жінок в яких ніс, підборіддя чи плечі були схожі на мої. Коли на мене налітала хмара невпевненості в собі, я відкривала цю дошку і переглядала фото. Ці красуні надихали мене і заспокоювали мій розум. Або можна просто загуглити щось типу “відомі жінки/чоловіки з низьким/високим зростом”, якщо ти соромишся зросту. Також не завадить підписатися на селебріті з цього списку, які тобі сподобаються, в соцмережах, щоб їхні фото нагадували тобі про те, що зовнішність не завадила їм досягти успіху або навіть допомогла.

По-друге, я прийняла той факт, що невпевненість в собі – одна з рис егоїзму. Так, так! Всі закомплексовані пупсики такі закомплексовані, бо думають… тільки про себе! Часом показні фрази «Ой, як я набрала вагу» чи «Щось у мене не так з волоссям» тощо – це благання почути від оточуючих «Та ні, все в тебе добре. Ти гарна», щоб потішити своє его та привернути увагу.

Як назвати самооцінку, коли ти невпевнена в собі, але все ще краще всіх інших?

Надмірна впевненість в собі і закомплексованість – дві сторони медалі егоїзму.

Раджу книги: Раян Голідей “Его – це ворог”, Марк Менсон “Витончене мистецтво забивати на все”

По-третє, слава Богу, я додумалася до того, що справжня краса – це щира посмішка, а також доглянутість душі і тіла. Ображені, дурні та злі не бувають красивими. І ті, хто погано пахне і носить немите волосся – теж. Ось і весь секрет.

Також хочу додати, що не варто дивитися на себе очима інших людей через призму сучасних стандартів краси, які постійно змінюються, і стереотипів. Відкинь все це і подивися на себе своїми ж очима.

На відео я в підлітковому віці і тепер. Впевненість мені личить, чи не так?

Сьогодні я рада, що еволюціонувала від контуринг а-ля штукатурка по повній програмі + накладені війки, як у Кімусі під час фотосесії, для того, щоб просто сходити в АТБ, до дівчулі, яка любить тонкі стрілочки і мінімум тонального.

Тепер твоя черга. Я вірю, що ти теж зможеш підвищити свою самооцінку і перестати зациклюватися на зовнішності. Закріпити отримані знання тобі допоможуть аффірмації – психологічна практика, яка впливає на підсвідомість. Якщо ти не будеш лінуватися, то оціниш всю її силу. Мені вона неодноразово допомагала, тому ділюся й з тобою.
Що робити? Кожного ранку говорити вголос або подумки фрази, які закріпляться в твоїй підсвідомості і почнуть змінювати на краще не тільки твою думку про себе, а й життя в цілому.

Аффірмації для підвищення самооцінки

 1. Я приймаю себе та мою зовнішність.

 2. Мені подобається, як я виглядаю.

 3. Я люблю себе.

 4. З кожним днем я стаю все красивіше та здоровіше.

 5. У мене міцне здоров’я.

 6. Я завжди стильно одягаюся.

 7. У мене впевнена хода та поведінка.

 8. Я подобаюся іншим людям.

 9. Мені завжди й в усьому щастить.2 відповіді до “Як підвищити самооцінку? Мій досвід та поради”

 1. Одним ты лучший друг, другим – жутчайший враг!
  Ты для одних умён, а для других глуп безбожно,
  Одни красив, скажут, а другие: просто страх!
  И как тут угадать, где правда, а где – нет,
  И что с того что помыслы твои чисты и совесть тоже?
  Найдутся люди, гадость скажут тебе вслед
  И так испортят жизнь, что не дай боже!
  Бороться с ними? Нет, живи как ты живешь!
  Хороших ведь людей намного больше,
  Ты обязательно дорогу верную найдёшь,
  Тебе поможет Бог! И Совесть твоя – тоже.

  Подобається

 2. Одним ти найкращий друг, іншим – найжахливіший ворог! Ти для одних розумних, а для інших дурний безбожний, Одні гарні, скажуть, а інші: просто страх! І як тут вгадати, де правда, а де – ні, І що з того, що помисли твої чисті і совість теж? Знайдуться люди, гидота скажуть тобі слідом І так зіпсують життя, що не дай Боже! Боротися з ними? Ні, живи, як ти живеш! Адже добрих людей набагато більше, Ти обов’язково знайдеш дорогу вірну, Тобі допоможе Бог! І Совість твоя – теж.

  Подобається

Добавить комментарий

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: